• Pri príležitosti MESIACA KNIHY si naši tretiaci pripravili besedu o knihe. Súčasťou besedy bola aj prezentácia ako vzniká kniha a kto pracuje pri vytvorení knihy.

• ,, O levočskej bielej panej"

• Aký je príbeh o najznámejšej levočskej zradkyni? Na to, ale aj iné otázky dostali žiaci odpoveď pri návšteve Spišského múzea v Levoči. Dozvedeli saa mnoho zaujímavých informácii: Levočská biela pani (Júlia Korponayová) skutočne žila a v celých uhorských dejinách je to prvá a údajne jediná žena, ktorá sa dopustila vlastizrady. Pochádzala z Oždian (obec leží západne od Rimavskej Soboty pri hlavnej ceste smerom na Lučenec) a bola dcérou Žigmunda Géczyho, plukovníka telesnej stráže Imricha Thökölyho. Stala sa manželkou jedného z hradných pánov v čase stavovského povstania Františka II. Rákocziho.

• Divadielko ,,Bacilky a Vitamínky."

• Dňa 16.3. sme sa zúčastnili divadielka ,,Bacilky a Vitamínky." Dozvedeli sme sa prečo si musíme umývať ruky, aký je to Bacilov šťastný deň, prečo Vitamíny strážia naše zdravie, čo je to zdravá výživa a ako nám cvičenie vylepší deň. V predstavení zaznelo plno autorských pesničiek, humorných situácií s troškou správneho napätia. Samozrejme  chýbal šťastný koniec.