• Súťaže, projekty

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit
        • Modernizácia vzdelávacieho procesu na ZŠ

• Názov projektu: Modernizácia vzdelávacieho procesu na základných školách

Projekt je zameraný na inovovanie a zmodernizovanie obsahu vzdelávania a metód vo vyučovaní, ale najmä na prípravu učiteľov s novými kompetenciami pre prácu v Modernej škole 21. storočia (pre žiakov menej memorovania, zaujímavejšie a pestrejšie hodiny).

Trvanie projektu: 12/2008 – 11/2013

Cieľom projektu je:

- dosiahnuť zmenu formy výučby na škole, ktorá povedie k modernizácii zapojením moderných technológií do vyučovania, a zároveň pripraví učiteľov na aktívnu realizáciu školskej reformy prispôsobením vzdelávacieho systému potrebám vedomostnej spoločnosti.
          Plánované aktivity v rámci projektov:
          1.1
          Multimediálny – digitálny obsah pre vzdelávanie učiteľov pre modernizáciu vzdelávania.
          Tvorba učebníc a učebných pomôcok pre učiteľov pre modernizáciu vzdelávania.
          2.1
          Vzdelávanie učiteľov v oblasti modernizácie vzdelávacieho procesu na báze využívania IKT.
          Zabezpečenie technických prostriedkov pre modernizáciu vzdelávania
          Prínos pre školu:
          zvýši sa IKT vybavenosť školy,
          naša škola už získala  5 počítačov a dataprojektor.
          Do projektu sa zapojila 1 vyučujúca /Mgr. Mária Brejová/, ktorá priebežne ako aj  po absolvovaní aktivít bude aktívne zaraďovať moderné technológie do vyučovania a zároveň sprostredkuje svoje vedomosti a zručnosti ostatným .